Założyciel Fundacji

Bogdan Olechnowicz (ur. 23 maja 1967 roku w Olsztynie) –  z wykształcenia teolog i psycholog. Ukończył dwa kierunki studiów: Teologię Ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz Psychologię Kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z siedzibą w Warszawie na wydziale zamiejscowym w Poznaniu.

Przez 30 lat był pastorem Chrześcijańskiej Wspólnoty Górna Izba w Gorzowie Wielkopolskim. Jest cenionym mówcą konferencyjnym w kraju i za granicą. W swoich prelekcjach przywiązuje ogromną wagę do kwestii charakteru człowieka, a zwłaszcza przyjmowania postawy pokory. Tematyce tej poświęcił swoją pierwszą książkę „Pokorni odziedziczą ziemię” (przedmowa Hanny Gronkiewicz-Waltz). Jego druga wydana pozycja  „Wzgardzeni czy wybrani” to rozważania o Polsce –  o jej  trudnych kolejach losu, naznaczonych ogromnym heroizmem w walce o przetrwanie i ich wpływie na poczucie własnej wartości zarówno całego  narodu, jak i Polaków, każdego z osobna,  w teraźniejszości.

Jako psycholog prowadzi praktykę poradniczą.  Prywatnie jest mężem i ojcem dwójki dorosłych dzieci.

W 2018 roku założył Fundację „Przebaczenie i Pojednanie”, dając tym samym wyraz swoim głębokim  przekonaniom o ważności tych idei.