Warsztaty dla rodziców

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla rodziców!

Twoje dziecko jest jedyne i niepowtarzalne, i nie ma do niego instrukcji obsługi. Można je poznać tylko i wyłącznie budując z nim więź. Jaka jest zatem Twoja rola i zadanie jako rodzica? Z pewnością zależy Ci na tym, żeby rozwinęło ono skrzydła, przeszło silne przez zagrożenia i wyzwania, które stają na jego drodze. Dlatego, razem z przyjaciółmi, stworzyliśmy miejsce, w którym specjaliści będą dzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi i osobistymi, miejsce, w którym każdy z rodziców będzie mógł się zatrzymać, zainspirować, podzielić własnym doświadczeniem, a także zadawać pytania. Wierzymy, że czas, który zainwestujesz, biorąc udział w warsztatach, zaprocentuje zbudowaniem, odnowieniem i wzmocnieniem najważniejszej więzi w życiu Twojego dziecka – więzi z Tobą, z Jego rodzicem.
Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla rodziców!

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest zakup biletu.
Cena dla rodzica lub rodziny to 290,- zł.

Jeżeli w tym momencie Twoja sytuacja ekonomiczna nie pozwala Ci na zakup lub jeśli chciałbyś zostać sponsorem i komuś kupić bilet skontaktuj się z nami: biuro@fundacja2p.pl 🙂

Tematyka i harmonogram warsztatów:

18.02.2023 r. – Oficjalne rozpoczęcie + warsztat: Wszyscy jesteśmy w drodze, już się nie martw.

4.03.2023 r. – Więzi bez uwięzi – czyli jak kochać i ufać własnemu dziecku.

25.03. 2023 r. – Więź kluczem do dobrostanu psychicznego.

1.04.2023 r. – Korzenie czy skrzydła – wspieranie dziecka w rozwoju.

15.04.2023 r. – Dwoje uszu jedne usta – jak słuchać, by dzieci mówiły?

6.05.2023 r. – Komunikacja budująca bliskość.

20.05.2023 r. – Dodaj mi skrzydeł – rozpoznanie i rozwijanie potencjału dziecka.

10.06.2023 r. – Ojcostwo jakiego dziecko potrzebuje. Zakończenie warsztatów.

Godziny trwania warsztatów: 10.00 – 11.30

Strefa Rodzica – czas rozmów, pytań: 11.30 – 12.30

Prelegenci:

Bogdan Olechnowicz – z wykształcenia teolog i psycholog, z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi. Założyciel i prezes Fundacji Przebaczenie i Pojednanie, której celem jest niesienie przesłania o pojednaniu, między innymi między pokoleniami. Autor dwóch książek, ceniony wykładowca i mówca konferencyjny, człowiek otwarty i kochający ludzi. Mąż Bożeny i ojciec dwójki dorosłych już dzieci Soni i Macieja.

Renia Burdaś – jej pasją jest drugi człowiek, dlatego chce nadawać wagę i znaczenie każdej chwili, każdemu człowiekowi, którego spotyka.Certyfikowany trener przywództwa, coach, mówca Maxwell Leadership, coach mocnych stron SCC wg Instytutu Gallupa, pedagog, Trainer & Facilitator Everything DISC badanie i rozwój wg typów osobowości, doradca zawodowy i personalny, trener osobisty Career Direct. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w dziedzinie szkoleń, mentoringu a także pracy z potencjałem. Mama dwójki bardzo świadomych nastolatków.

Paulina Mazur – psycholog. Od 2014 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi, prowadząc warsztaty psychoedukacyjne oraz profilaktyczne i treningi psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Współtworzy Centrum Wolontariatu w Świnoujściu. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczny, w którym pomaga dzieciom i ich rodzicom. Ukończyła studium psychoterapii dzieci i młodzieży. Prywatnie córka, przyjaciółka i liderka. Kocha spacery po lesie i rozmowy o miłości.

Katarzyna Anuszkiewicz – psychiatra dzieci i młodzieży. Ukończyła studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medcznym w 2015 roku. Doświadczenie w pracy z pacjentami zdobywa od 2017 roku, kiedy rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dzieci i młodzieży, które ukończyła w 2022 roku. Pracowała z pacjentami również na zagranicznym stażu w Niemczech. Obecnie leczy pacjentów w ramach unijnego projektu realizowanego w Zielonej Górze jako lekarz oddziału dziennego, oraz w poradni zdrowia psychicznego.

Bożena Olszewska – pedagog , doradca zawodowy, coach i trener rozwoju osobistego. Jej mottem jest ” bo serce jest najważniejsze”. W pracy z ludźmi zawsze stara się dotrzeć poprzez różne narzędzia do głębi serca. Jest pedagogiem, doradcą zawodowym,coachem i trenerem,konsultantem narzędzi takich jak People Keys DISC, Kompas Kariery oraz programu rozwoju „Heart Plan”. Kontynuje swój rozwój na kierunku studiów poświęconych komunikacji empatycznej w oparciu o Komunikację bez Przemocy( NVC).

Joanna Dera – z wykształcenia pedagog, magister edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej; ukończyła roczny kurs z zakresu terapii pedagogicznej oraz studia podyplomowe z zarządzania oświatą; od 13 lat pracuje jako nauczyciel – wychowawca z dziećmi w wieku od 6-10 lat. Interesuje się rozwojem dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prywatnie matka Noemi 23 l i Sebastiana 20 l. W wolnych chwilach pasjonuje się scrapbookingiem.

Wysłuchamy też trudnej, osobistej, ale też bardzo pouczającej historii Kamila Karmińskiego na temat relacji z własnym ojcem. Kamil jest muzykiem, autorem tekstów, założycielem formacji Forbidden Souls, stypendystą Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa. Mierząc się z własną trudną przeszłością przelewa doświadczenia w teksty piosenek i poprzez muzykę stara się docierać do młodych ludzi, wskazując na najważniejsze wartości. Wraz ze swoim zespołem współpracował charytatywnie na rzecz wielu fundacji i osób potrzebujących.