Konferencje

W Polsce każdego roku znika z mapy jedna średniej wielkości szkoła, po cichu, bez rozgłosu. Te wstrząsające słowa, wypowiedziane przez Rafała Szymańskiego sprawiły, że popłakałem się. Wiecie, że jako Polska zajmujemy drugie miejsce w Europie pod względem ilości prób samobójczych wśród nastolatków? Według policyjnych statystyk do takiej próby dochodzi przynajmniej raz każdego dnia. Tak, dziś też jakiś dzieciak zrobi to skutecznie. Gdy to piszę, mam w sobie cholernie wielką niezgodę. Działamy z nadzieją, że cała nasza praca pozwoli usłyszeć choć jednego dzieciaka na czas.

Tomasz Zieliński

Jako lokalna gorzowska wspólnota też chcemy usłyszeć na czas. W ostatnich miesiącach wstrząsnęły nami przypadki dzieci, które absolutnie przedwcześnie skończyły życie, pozostawiając zrozpaczonych rodziców, wstrząśniętych rówieśników i zasmuconych nauczycieli. Jednak w takiej chwili nie możemy poddać się poczuciu zbiorowej bezradności. To dlatego w gronie kilku osób, fundacji, stowarzyszeń zrodził się pomysł, by wyjść naprzeciw obecnym problemom dzieci i młodzieży. Chcemy pomóc rodzicom, opiekunom, nauczycielom, w końcu im samym, Nikt z nas nie lubi być pouczany, a wszyscy potrzebujemy, by ktoś nas wysłuchał. Każdy z nas potrzebuje zachęty, zarówno dorośli, jak młodzież i dzieci.

Młode pokolenie musi zobaczyć i odczuć, że dorośli są im życzliwi i wspierający. Od jakości naszych więzi z nimi i umiejętności komunikacyjnych zależy, czy będą chcieli się przed nami, dorosłymi, otworzyć i czy usłyszymy ich na czas.

Stąd konferencja z udziałem Tomka Zielińskiego. Tomek od lat zajmuje się skuteczną pomocą młodzieży, ale także rodzicom. Robi to z niezwykłym poświęceniem i sercem pełnym zaangażowania. Chcemy się od niego uczyć i korzystać z jego doświadczenia. Zapraszamy do obejrzenia i wsłuchania się w to, co nam przekazał.